image

All-on-4 Tekniği

All on 4 tekniği, tam dişleri olmayan hastalarda aynı gün yerleştirilen 4 diş implantına bir diş protezini sabitlemenizi sağlayan modern ve teknolojik bir prosedürdür. Klasik diş implant tekniklerinden ayrı olarak, implantların değişik yerlere yerleştirilmesi ve bu açı farklılıklarına göre üst yapı tercih edilmesi, diğer implant sistemlerinde protez yapılıncaya kadar dişsiz beklenen 3 ila 6 aylık süreyi ortadan kaldırır. All on 4 tekniği, hastanın klinik ve radyolojik muayenelerinden sonra hastaya planlanır ve güvenli bir şekilde uygulanır ve bilgisayarlı tomografi yardımıyla gerekli ölçümler yapılır. All on Four implant sistemi, arka diş bölgelerinde kemik kaybı olan hastalar için sabit dişler kullanmak için ideal bir yöntemdir. İmplantların yapıldığı gün hastaya sabit bir geçici diş protezi uygulanır ve implantlar Bu geçici dişlerle iyileşmeye bırakılır. İyileşme sağlandıktan sonra hastanın kalıcı estetik dişleri uygulanır.

All on 4 tekniği nedir?

All on four tekniği ilk olarak 1998'de test edildi ve o zamandan beri toplam diş kaybı olan yüz binlerce hastada güvenle kullanıldı. İlk olarak, dişsiz hastalar için dental implant tedavisi fiyatları çok yüksekti. İkincisi, uygulamayı yapacak diş hekimleri için, implantın yerleşeceği uygun koşullarda bir kemik bulmak genellikle zor bir göreve dönüştü. Tüm bu sorunlar all on four tekniği ile giderildi. İmplant kalınlığı için yeterli kemik, çene kemiğinde eksik dişlere sahip olmadan, görülen tüm hastalara uygulanabilen ve çoğunluğu eriyen ya da tek bir ameliyatla yapılan sabit bir protez imkanı sunar. Bireysel olarak planlanması gereken All on 4 tekniğinden sonra, konuşma bozukluklarından, çiğneme problemlerinden ve diş kaybına bağlı estetik kaygılardan kurtulmak mümkündür. 1 gün içerisinde fonksiyonel dişlere kavuşmanızı sağlayan 4 implant uygulaması, birçok hastanın yaşam konforunu arttırmaktadır.

All on 4 tekniği nasıl yapılır?

All on 4 tekniğinden önce hastaların kapsamlı muayeneleri ve analizleri yapılmalıdır. Hastaların çiğneme ve konuşma bozuklukları ile karşılaşmaması için bireysel olarak planlanması gereken All on 4 tekniğinin tümü, cerrahi ve diş protezi prosedürlerinden oluşur. Aynı gün içinde çenenin ön ve arka kısımlarına toplam 4 implant yerleştirilir. Lokal anestezi altında yapılan işlemden sonra hastaya geçici bir protez yerleştirilir. İşlemden yaklaşık 2-3 ay sonra geçici protezler sabit protezlerle değiştirilir. All on 4 tekniğinde özel açılarla yerleştirilen ve köprülenen implantlar sayesinde, hastalar kalıcı dişlerini almadan önce asla dişsiz kalmazlar. Onay testini geçen hastalarda lokal anestezi veya genel anestezi ile çene kemiklerine 4 implant yerleştirilir. Hastanın özenine ve ilaçlarını kullanma uyumuna göre, kalıcı protez dişler ortalama 3 ay sonra yerleştirilir. Tedavi için planlanan hastalar için önce klinik ve radyolojik muayeneler yapılmalıdır. Bilgisayarlı tomografide 3 boyutlu Ölçümler yapılır ve hasta için uygun bir planlama yapılır. All on 4 tekniği, 2 bölümden oluşmaktadır. Cerrahi ve diş protezi. Operasyon gününde hastaya 4 diş implantı yapıldıktan sonra, geçici diş protezi takılır. Yaklaşık 10-12 hafta sonra hastaya kalıcı protezler yapılır.