Makalelerimiz

Blog

image

All-on-4 Tekniği

All on 4 tekniği, tam dişleri olmayan hastalarda aynı gün yerleştirilen 4 diş implantına bir diş protezini sabitlemenizi sağlayan modern ve teknolojik bir prosedürdür.

Devamını Oku
image

Çocuklarda Diş Fırçalamanın Önemi

Ağız ve diş sağlığını korumak, basit ve pratik yöntemler ile mümkündür. Bunu, bazı alışkanlıkları edinerek yapabilirsiniz.

Devamını Oku
image

Diş Eti Hastalıkları

Diş eti hastalıkları, diş etlerinde ve diş dokularında meydana gelen iltihabi hastalıkların genel adıdır. Diş kayıplarının temel nedenlerinden biridir.

Devamını Oku
image

Hangi durumlarda implant yapılmalıdır?

Her diş tedavisinin belirli kriterleri vardır. Hastanın talebine göre diş tedavisinin yapılması zordur. İmplant tedavisi; diş eksikliği durumunda uygulanan bir cerrahi seçenektir.

Devamını Oku
image

İmplant cerrahisi nedir? Korkulacak yönleri var mıdır?

Günümüzde Dental tedavilerin artık korkulacak bir yanı yoktur. Sadece Dental implant tedavisinde değil, diğer tüm zorlu cerrahi müdahale gerektiren diş tedavilerinde bile çok kısa zamanda ve ağrısız bir şekilde tedaviler tamamlanmaktadır.

Devamını Oku
image

Lamina Diş

Sararmış ve deforme olmuş dişlerin yerine uygulanan popüler diş tedavisidir. Ana dişin kesilip inceltilmesi ile yapılan bu tedavi hem görsel açıdan hem de ağız sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Devamını Oku
image

Periodontal hastalık nedir?

Diş hastalıklarının erken teşhis ve tedavisi, sağlıklı dişlerinizi korumanız için en önemli etkendir. Özellikle erken tedavi edilen diş hastalıklarının çok ciddi sağlık sorunlarına neden olduğu görülmemiştir.

Devamını Oku